Kartupeļi

Labāko kartupeļu ražu var iegūt, izmantojot veselu sēklas materiālu, ko nav skāruši vīrusi un slimības.

Nezāles apkarot ir iespējams gan pirms, gan pēc kartupeļu sadīgšanas. Nezāļu apkarošanu  pirms dīgšanas var veikt ar herbicīdu Fenix.  Fenix tiek  smidzināts sākot no nezāļu dīgļlapu stadijas, bet ne vēlāk kā nedēļu pirms paredzamās kartupeļu sadīgšanas. Viendīgļlapu  nezāles, tostarp, ložņu vārpatu var kontrolēt ar herbicīdu Targa Super. To var sākt lietot pēc tam, kad vārpata ir  sadīgusi un turpināt  līdz tā ir sasniegusi  15-20 cm.

Slimību apkarošana pret, kartupeļu lakstu puvi tiek uzsākta, kad kartupeļu rindas sāk izlīdzināties un laika apstākļi ir labvēlīgi slimību izplatībai. Ir ieteicams sākt apkarošanas procesu vēl pirms slimības plankumi ir parādījušies uz kartupeļu lapām. Silts un mitrs laiks sekmē lapu puvi. Arī lauku laistīšana sausuma periodos palielina lakstu puves izplatīšanos. Līdzekļi jālieto pārmaiņus, lietojot fungicīdus ar dažādiem iedarbības mehānismiem/veidiem, lai novērstu slimību ierosinātāju rezistences veidošanos pret līdzekli. Starp smidzināšanu jāievēro 7 līdz 12 dienu intervālus, atkarībā no slimību veida un izlietotā līdzekļa daudzuma. Ziedēšanas sākumā, kad sāk veidoties pirmie bumbuļi, ir noderīgi smidzināt Infino, kurš efektīvi novērš kartupeļu lakstu puvi uz lapām, stublājiem un  bumbuļiem. Pēdējā smidzināšana augšanas procesā tiek veikta ar Leimay, kas efektīvi aptur slimību un nomāc sporu izplatīšanos. 

Kaitēkļu apkarošana kartupeļos tiek veikta pēc nepieciešamības. Kontakta iedarbības preparāts - Decis Mega ir paredzēts kartupeļu lapgrauža ierobežošanai.

Autortiesības © Bayer AG
Autortiesības © Bayer AG