Phytobac®: Bayer atbalsta bioloģisko bedru izpēti

Bayer CropScience atbalsta tā dēvēto bioloģisko bedru izpēti, lai lauksaimniekiem būtu vieglāk izmantot pesticīdus, nekaitējot apkārtējai videi.

Mūsdienās pesticīdi tiek rūpīgi kontrolēti. Mēs zinām to noārdīšanās laiku un tie tiek izmantoti apstiprinātā koncentrācijā. Tomēr problēmas var rasties tad, kad lauksaimnieks uzpilda un mazgā smidzinātāju. Noplūdes rada vietas piesārņojumu. Šādos gadījumos tā dēvētā bioloģiskā bedre, kurā tiek izmantota pašas dabas radīta noārdīšanas metode, var novērst vides piesārņojumu.

Kas ir bioloģiskā bedre?

Bioloģiskā bedre ir vieta, kur tiek noārdītas pesticīdu atliekas, kas rodas, pesticīdus izmantojot lauksaimniecībā. Bioloģiskā bedre ir konteiners, kurā atrodas tādu vielu maisījums, kurā var darboties mikroorganismi. Sākotnēji bioloģiskās bedres bija zviedru izgudrojums. Pirmo bioloģisko bedru pamatne bija noklāta ar mālu kārtu un tās tika piepildītas ar maisījumu, kas sastāvēja no 25% zemes, 50% salmu un 25% sfagna. Šobrīd tiek veikti dažādi eksperimenti saistībā ar bioloģisko bedru sastāvu. Bioloģiskās bedres ir izvietotas vietā, kur notiek darbs ar augu aizsardzības līdzekļiem, un to mērķis ir mazināt piesārņojuma risku, kas rodas, uzpildot un mazgājot smidzinātāju.

Bioloģiskās bedres var veidot dažādi

Aprīkojumu var ievietot laukā izraktā bedrē ar braukšanas rampu pāri tai. Tā noder smidzinātāja novietošanai, kad tas tiek uzpildīts vai novietots stāvēšanai.

Tāpat bioloģisko bedri var izvietot līdzās mazgāšanas zonai, kur smidzinātājs tiek uzpildīts, mazgāts vai novietots stāvēšanai, kad tas nav izmazgāts. Viss mazgāšanas ūdens un lietus ūdens no mazgāšanas zonas tiek savākts konteinerā vai iztvaiko. Ūdens daudzumu var samazināt, ja mazgāšanas zona atrodas zem jumta.

Phytobac®

Phytobac® ir Bayer CropScience reģistrēta preču zīme un sertificēta bioloģiskās bedres koncepcija, kas šobrīd ir plaši izplatīta Francijā. Koncepcija paredz sniegt lauksaimniekiem ekspertu padomus, sākot no plānošanas posma, līdz izveidei, kā arī norādījumus par sistēmas izmantošanu un tās darbības vērtējumu.

Bayer uzsāk jaunu pētniecības un izstrādes projektu Dānijā

Francijas lauksaimnieku, kuri izmanto Phytobac® sistēmu, aptauja liecina, ka sistēma ir vienkārša, ērta, videi draudzīga un rentabla. Turklāt tā ļauj uzlabot lauksaimniecības nozares tēlu. 2012. gadā Bayer CropScience uzsāka pētniecības projektu Dānijā nolūkā dokumentēt, vai Phytobac® arī ziemeļu apstākļos ir tikpat efektīva kā Francijā


Autortiesības © Bayer AG
Autortiesības © Bayer AG